Materiały instruktorów Hufca ZHP Pabianice

Przeglądaj materiały

Typ: pojedyncza forma

Ja w ZHP – czyli co wiem nt. organizacji, do której należę?

Gra planszowa „JA W ZHP” została stworzona na potrzeby zajęć kursu przewodnikowskiego, ale można ją wykorzystać w pracy z kadrą drużyn/gromad, jak również z wędrownikami i instruktorami ZHP. W niniejszej grze członkowie ZHP mogą sprawdzić swoją wiedzę przede wszystkim na temat harcerskiej metody i instrumentów metodycznych wykorzystywanych w ZHP. Pytania do gry i podpowiedzi do pytań zostały skonstruowane w dużej mierze w oparciu o dokument „Podstawy Wychowawcze ZHP”, choć niektóre z nich nawiązują również do pozostałych treści zawartych w standardzie kursu przewodnikowskiego. Gra, oprócz sprawdzenia wiedzy jest narzędziem, które dzięki opisowym podpowiedziom do pytań pozwala również poznać i lepiej zrozumieć elementy i cechy harcerskiej metody oraz zasady harcerskiego wychowania i działania, by w przyszłości zdobytą wiedzę móc przełożyć na realne działania.

Autor:
Typ: , ,
Metodyka: ,
Temat: ,

Propozycja programowa DMB

Propozycja stworzona dla drużyn i gromad hufca w związku z obchodami Dnia Myśli Braterskiej w 2018 roku.

Autor:
Typ: , , ,